PRVNÍ ČESKÁ GOLFOVÁ AKADEMIE

PRVNÍ ČESKÁ GOLFOVÁ AKADEMIE

První Česká Golfová Akademie (dále jen PCGA) byla založena v roce 1996 jako první golfová akademie v České republice. PCGA založil Jaroslav Peterka, zakládající člen české PGA a president seniorské PGA. Položil také základy metodiky, která zůstává základem pro výuku studentů, školení trenérů a spolupracovníků PCGA. Prvním působištěm PCGA byl Cihelny Golf Club, kde PCGA působila a rozvíjela mnoho talentů v letech 1996 – 2002. Od roku 2003 pokračovala PGCA ve své činnosti v Praze, v Golf Klubu Čechie. Zde působí dodnes. PCGA za svou dlouholetou a úspěšnou působnost vychovala mnoho reprezentantů České republiky a členů PGA of Czech. Mezi největší úspěchy PCGA patří bezesporu několik individuálních startů jejich absolventů na European Tour, Challenge Tour, LPGA Tour, Futures Tour, US OPEN a dalších Mini tour ve světě.

Jednodenní kurz golfu na Botanice

AKTUALITY
Jednodenní kurz golfu na Botanice

Během jednoho dne vám odhalíme tajemství golfu a umožníme vám hrát. Veškeré vybavení vám v kurzu půjčíme. S profesionálem si pak vyzkoušíte všechny základní techniky golfového úderu - puttování, chippování, přihrávky a plný švih.  Poznáte golfová pravidla, golfovou terminologii, vybavení a něco z historie a etikety.

Máte problém s délkou svých ran?

GOLF TIPS
Máte problém s délkou svých ran?

Už vás nebaví, že jste vždy ve flightu nejkratší na drivu? Dnes vám prozradím, jak tuto skutečnost lze změnit bez sebemenšího úsilí. Stačí si vybrat správný golfový míč. Je dokázáno, že golfové míčky s větší kompresí létají dále. Rozdíl může být i více než deset metrů a to pro všechny kategorie hráčů od žen/mužů amatérů, až po profesionály. Proto příště, až budete kupovat golfové míčky, sáhněte po těch s nevětší kompresí a prodlužte svoje rány. Hodně dlouhých ran přeji.


První hodina golfu

Zábavné video

PARTNEŘI PRVNÍ ČESKÉ GOLFOVÉ AKADEMIE